Doktoři a další dny plné příprav [aktualizace 2.11.]

Doktoři a další dny plné příprav [aktualizace 2.11.]

posted in: Přípravy | 0

V pondělí 27.10.2015 byl den!

Přípravy na cestu nejsou nic relaxujícího. Pejsek Skaut byl v neděli na odběru krve pro sérologické vyšetření, které je potřeba hlavně pro návrat do EU. Moc se mu to nelíbilo, trochu vyholená packa, dvě ampulky krve a postoj „socha“. Následující den se krev odvezla na Státní veterinární ústav na rozbor a do konce týdne snad budeme mít výsledky. V případě nedostatku protilátek by se potom nemohl vrátit do EU.

Zároveň jsme už prošli posledním kolem očkování, kde jsme dostali žloutenku, břišní tyfus a žlutou zimnici. Ze zdravotního hlediska jsme tedy více méně připraveni.

Pondělí je také dnem úředním a tedy se zařizovaly druhé pasy, nový řidičský průkaz, mezinárodní řidičáky, nový malý techničák a pojišťovny.

A v pondělí také světoběžníci Láďa a Káťa z BigTrip.cz začali shánět nějaké penízky na podporu svoji expedice. Jelikož jsou to borci, jedou kolem celého světa, a mají skvělé fotky, Kulinářské zážitky a mimo jiné nám dali mnoho cenných rad a zkušeností pro Jižní Ameriku, také jsme je podpořili. Snad jim to pojede dál.

 

goproFetchAktualizace 2.11.2015: Dneska přišly výsledky ze Státního veterinárního ústavu a Skaut PROŠEL, tedy má dostatek protilátek na vzteklinu a vesele se bude moci po skončení expedice vrátit do EU. Teď, když je úplně jisté, že pojede, pořídil by si nejradši něco takového, aby i on mohl zaznamenávat expedici ze svého pohledu. Stále sháníme podporu či sponzory, abychom mohli dojet dál, kam to půjde a vše s vámi sdílet. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 

 

 

 

Leave a Reply