Když jsem poprvé jela za hranice Evropy v rámci Expedice Tunguzský meteorit v roce 2003, netušila jsem, že cestování se stane neoddělitelnou součástí mého života. Odjakživa bylo mým snem cestovat všude, kam to půjde, udělat cestu kolem světa jako Phileas Fogg z knihy Cesta kolem světa za 82 dní, popřípadě se podívat i do vesmíru. Miluji poznávání nových kultur, hlavně jídlo, ale také hory, ledovce a další přírodní krásy. Také si ráda odpočinu na chvíli někde na pláži. Jsem ráda, že v rámci této expedice se mi splní část snu tím, že objedeme aspoň jeden kontinent.

Procestovala jsem již většinu Evropy, strávila rok v USA s výletem do Střední Ameriky, a pobývala půl roku v Japonsku a jihovýchodní Asii. Poslední rok a půl před expedicí jsem pracovala ve Švýcarsku a doma. Mimo jiné miluji hory, výšiny a nápad vylézt třeba až na Aconcaguu je primárně můj. Se Skautem se sem tam zúčastníme ultra-trialových závodů.

V normálním životě jsem úspěšně dokončila vysokou školu a na tuto expedici jedu jako plánovač, organizátor, papírovač, zkrátka „kancelářská“ pomoc.

  • Co říká o sobě: cestoval a vědec, organizovaný
  • Co o ní říká Tonda: malá holka s velkým srdcem, prostě ta nejlepší
  • A co na to Skaut: paničkáá, pořád mě ňuňá a stará se o mě
  • Funkce na expedici: "kancelářská" pomoc