Název expedice je jasný KTP – Kam to půjde, ten by měl již prozradit hodně.

 

Kdo, proč, kam

Jsme 2 mladí Češi + 1 malý pejsek, koupili jsme starší dodávku Ford Transit, přeměnili si ji na obytnou a plánujeme s ní objet část nebo celý kontinent Jižní Ameriky. Touto expedicí si plníme jeden velký sen a asi nejsme ani v ničem výjimeční. Oba jsme vyrůstali normálním životem, kde o cestování do takto dalekých krajin jsme jenom snili, či se na ně dívali v televizi. A proto jedeme, protože jsme si šli za svým snem a dali do toho maximum a ukrojili si ze svého pohodlí. Rozsah expedice zahrnuje určitý rozpočet a proto nemáme jasně daný cíl, pojdeme prostě až tam, kam to půjde. Možná dojedeme jen do Chile, možná až do Kolumbie, náš sen je dojet až co úplně nejvíc na sever.

 

Trasa expedice

S dokončenou vysokou školou a ukončením pracovní smlouvy již nic nebrání přípravám a následné cestě. Plánovat můžeme hodně, ale nic z toho (zatím) neděláme. Rádi bychom poznali Jižní Ameriku v její nejčistší podobě a vlastní vozidlo nám ulehčí cestu i do míst, kam by se bylo normálně těžší dostat. Proto ani trasa expedice není pevně daná.

Začínáme v hlavním městě Uruguaye Montevideu někdy kolem 20.11.2015, kdy by měla probíhat vykládka dodávky z kontejneru. Do Montevidea se dostane dodávka z Hamburku po moři a my poletíme s pejskem z různých evropských měst, odlétáme 18.11. resp. 19.11.2015. Celou expedici plánujeme žít s co nejméně náklady, co to půjde. Většinu nocí plánujeme spát v naší expediční dodávce a také si tam vařit, či ochutnávat pouze levné místní jídlo, které je stejně to nejlepší! Pravděpodobně uděláme smyčku přes Brazílii a potom již dolů, na jih, až tam, kam to půjde a poté opět na sever.

Kam to půjde? To opravdu nevíme, limitováni jsme pouze rozpočtem.

 

Co tam chceme dělat – poznávat, běhat či na nejvyšší horu kontinentu?aconcagua-text

Poznávání kultur, zvyklostí a ochutnávání jídla není to jediné, co máme v plánu během naši expedice. Určitě bychom rádi prozkoumali také četné národní parky a přírodní krásy. Lada s pejskem Skautem rádi běhají, proběhnout si zajdou také během expedice a také doporučíme krásná místa a zákoutí, na která člověk někdy narazí jen při toulkách přírodou či při běhu.

Chtěli bychom možná i dál. Prostě tam, kam to půjde! Pokud budou podmínky příznivé, rádi bychom se zúčastnili také nějakého (půl)maratonu či ultra-trialových závodů na kontinentu Jižní Ameriky.

A nejen tak daleko, jak to půjde, ale také taky vysoko, či ještě výš. Také v tomto případě až tam (vysoko), kam to půjde! Rádi bychom prolezli různá pohoří, či zdolali některé z četných jihoamerických hor. Sníme také o nejvyšší hoře Jižní Ameriky – Aconcagui s 6 962 m n. m. Vylezeme tam? Určitě se o to pokusíme a vylezeme kam to půjde.

V neposlední řadě bychom rádi někde strávili nějaký čas dobrovolnictvím, ať již v nějaké škole či pomoci české organizaci. Pro nápady, tipy či spolupráci nás neváhejte kontaktovat na emailu expedicektp@expedicektp.cz.